Ankara Dekorasyon, Deha Yapı Dekorasyon 
Tıkla Ara 0536 998 49 29

Mantolama Hizmeti


Mantolama Hizmeti


Binalarda ısı yalıtımı için içten, dıştan ve sandviç duvar olmak üzere 3 farklı yöntem uygulanır. Isı köprülerinin oluşumunu önlemek ve yalıtımın sürekliliğini sağlamak için yapılan en iyi uygulama mantolama uygulamasıdır. Dış cephe mantolama uygulaması yapı fiziği açısından en uygun olan ısı yalıtım sistemidir.


Mantolama
mevsim şatlarına göre ısı kayıp ve kazançlarını engellemek için bina dış kabuğunun ısı yalıtım malzemeleri ile kaplanmasıdır. Teknik olarak ise ısı köprüsü oluşturmadan gerekli ısı iletim katsayısına ulaşmak için bina dış yüzeyine yapılan ısı izolasyonudur.


Mantolamanın Avantajları


1)- Bina dış yüzeyindeki her türlü kiriş, kolon, hatıl vb.. betonarme yapı elemanlarını tamamen yalıtarak ısı köprülerinin oluşmasını engeller.


2)- Binayı dışarıdan bir manto gibi sararak ana malzemede sıcaklık farkları sebebi ile oluşabilecek çatlakları ve hasarları önler. Dış duvarlarda oluşan yaz kış sıcaklık farkları 5 C kadar çıkabilmektedir.


3)- Bina dış duvarları dış ortamın tüm etkilerinden korunur.


4)- Yoğuşma riski en aza indirilir.


5)- Hem ısı hem de su yalıtımı sağlar.


6)- Tekniğe uygun yapılmış bir mantolama uygulaması %50 ye varan ısı tasarrufu sağlar.


7)- Mantolama yapılmış binalarda ısı dengeli bir şekilde dağıldığı için yoğuşma ve hava akımı olmaz, bu sayede konforlu bir yaşam alanı elde edilmiş olur.


8)- Yakıt tüketimini azalttığı için çevrenin korunmasına katkı sağlar.


9)- Binanın dış duvarlarında beton içindeki donatıları korozyona karşı koruyarak bina ömrünü uzatır.


Mantolama Nerelerde Yapılır?

Binaların dış duvarlarına, çatılarına, toprak temaslı mahallere, katları ayıran döşemelere, depo garaj gibi ısıtılmayan bölümlere bakan kısımlara ve soğuk hava depolarına mantolama uygulaması yapılabilir.Ankara mantolamaAnkara mantolama firmalarıAnkara mantolama şirketleriAnkara mantolama fiyatlarıAnkara dış cephe mantolamaAnkara dış cephe mantolama fiyatlarıAnkara dış cephe mantolama firmalarıAnkara ısı yalıtımAnkara ısı yalıtım firmalarıAnkara dış cephe kaplamaAnkara dış cephe yalıtım sistemleri
Son Yazılar